Hakkımızda

Sea Technologies Cylinders Tüp San. ve Dış Tic. Ltd.Şti.

Sea Technologies Cylinders Tüp San. ve Dış Tic. Ltd 2008 yılında genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan Sea Technologies, kendi misyonunu, geliştirdiği yenilikçi ürünlerle başta dalış sektörü olmak üzere birçok sektörün ithalata bağımlılığını önemli oranda azaltmak olarak belirlemiştir.

Dalış sektörü ile birlikte birçok sektörde kullanılan yüksek basınç alüminyum alaşım tüpler, MES Makina Elektrik Kimya San A.Ş. tarafından 2002 yılında Türkiye’de üretilmeye başlanmış olup başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

Dalış sektörünün yanı sıra medikal oksijen, beverage, karbondioksit, yangın sektörü gibi geniş bir kullanım alanına sahip alüminyum tüpler, çelik tüplere oranla sayılamayacak derecede avantajlara sahiptir. Güvenlik, hafiflik, kullanım ve bakım maliyetlerinin çok az olması, korozyona karşı dayanıklılık, uzun ömür, ilk başta akla gelen avantajlarıdır.

Firmamız, ihraç malı yerli üretim Alüminyum alaşım tüpleri iç pazara oldukça uygun fiyatlarla sunarak birçok sektörün ithalata bağımlılığını ortadan kaldırmaktadır.

2011 Yılından itibaren yeni ambulanslarda kullanılan Alüminyum Ambulans Tüpü tedarikçisi.

Yüksek teknoloji içeren en iyi kalitede yenilikçi ürünleri uygun fiyatlarla iç pazara sunmaya devam edeceğiz.

Kuruluşumuzdan Bugüne:

Pony Air Set

Alüminyum Tüplerin Avantajları

1. Hafiftir

Aluminyum Alaşım Tüpler çelik tüplere oranla tüpün boyutuna göre %25 ila %40 arasında daha hafiftir.

2. Sterildir.

Üretim sonrası her bir tüpün içi basınçlı buharla yıkandığından, kullanım esnasında metal kokusu salgılamamaktadır.

3. Güvenli

Herhangi bir patlama esnasında çelik tüp, parça tesirinden dolayı insan sağlığına ciddi bir tehdit oluşturarak ölümcül kazalara sebep olmaktadır. Aluminyum Alaşım tüpler patlama esnasında bir kenarından sadece 10 cm uzunluğunda, yarım cm genişliğinde kağıt gibi yırtılır ve içindeki gazı dışarı atar. Parça kopması söz konusu değildir.

4. Paslanmaz

Yüksek nem ve yüksek sıcaklık farklılıklarında güvenle çalışır. (-30 C, +60 C). Ani sıcaklık değişimlerinde meydana gelen terlemeden dolayı çelik tüplerin iç kısmında paslanmalar olabilmekte iken Aluminyum Alaşım tüplerde böyle bir durum söz konusu değildir.

5. Nonmanyetiktir

Manyetik özelliği yoktur. Nonmanyetiktir. MR Odası gibi Manyetik alanlarda güvenle kullanılabilir.

6. Korozyona Dayanıklı

Nakliye ve kullanım aşamasında darbeye maruz kalan, tezgah altlarında nemli ortamlarda bulunan çelik tüplerin boyası dökülen kısmının hava ile temas etmesine müteakip paslanma ve korozyona uğraması kaçınılmazdır. Bu da hem görüntü kirliliğine hem de yeniden boyatma masrafına yol açmaktadır. Aluminyum Alaşım tüplerde iç ve dış paslanma söz konusu değildir. İç ve dış korozyon direnci çelik tüp ile kıyaslanmayacak düzeyde yüksektir, yeniden boyatılmasına gerek yoktur.

7. Dekoratiftir.

Malzemenin yapısından dolayı çelik tüplere oranla çok daha dekoratif bir görünüme sahiptir.

8. Yüksek Test ve Çalışma Basıncı

Alaşımın özelliğinden dolayı (6061 Aluminium Alloy) çelik tüpler ile aynı test ve çalışma basıncına sahiptir.

9. Şartname

Alüminyum tüpler EN 1975 tasarım standardı ve 99/36/EC direktiflerine uygun Pi markalı olarak üretilmektedir.

Son Yazılar

14

Nis2017
2017-04-14nurcan

16

Şub2016
2016-02-16nurcan